Гербіцид Мортира ( Серпень ) аналог Гранстара
1 090,03 ₴
Показати оптові ціни- Немає в наявності
- Оптом і в роздріб
- +380 (66) 380-38-32Vodafone відділ збуту ззр та посівмата
системний гербіцид для захисту посівів зернових колосових культур від однорічних дводольних бур'янів, у тому числі стійких до 2,4-Д і МЦПА, і бодяка польового
Не підпустить бур'яни на гарматний постріл
Переваги:- широкий спектр дії, знищення найбільш поширених видів дводольних бур'янів
- ефективний контроль бодяка польового
- гнучкі терміни застосування
- прогресивна формуляція і високі технологічні властивості
- повна безпека для наступних культур сівозміни
Призначення:
гербіцид широкого спектру дії проти однорічних та деяких багаторічних дводольних бур'янів на посівах зернових культур.
Діючі речовини:
трибенурон-метил, 750 г/кг
Препаративна форма:
водно-водорозчинні гранули.
Характеристика діючих речовин:
трибенурон-метил відноситься до хімічного класу похідних сульфонілсечовини.
Механізм дії:
володіє системною активністю, поглинається через листя та корені та легко переміщається в бур'янах. В чутливих рослинах гербіцид блокує фермент ацетолактатсінтазу, бере участь у синтезі незамінних амінокислот. Пригнічення ферменту призводить до швидкої зупинки росту рослин, а потім і до їх загибелі.
Спектр дії:
Мортира високоефективна проти більш ніж 100 видів бур'янів, серед яких аістнік цикутный, осот (види), вероніка персидська, герань (види), гірчак вьюнковый, горець почечуйний, спориш, горошок посівний, гірчиця польова і чорна, гречка татарська, сухоребрик (види), дескурайнія Софії, желтушник левкойний, зірочник середній, лобода біла, кульбаба лікарська, осот польовий, грицики звичайні, жабрій (види), редька дика, ромашка (види), талабан польовий та ін
Швидкість впливу:
основним симптомом дії є різка зупинка росту бур'янів, яка відбувається через декілька годин після обробки. Видимі симптоми, такі як почервоніння жилок, хлороз листя, відмирання точок росту, некроз тканин проявляються через 5 - 10 днів. Загибель бур'янів настає через 15 днів і більше з моменту обробки. Бур'яни, що перебувають у більш пізній фазі росту і менш чутливі види, як правило, не гинуть, а припиняють свій ріст і більше не конкурують з культурою.
Період захисної дії:
до трьох тижнів з моменту обробки.
Толерантність культур:
трибенурон – метил швидко розкладається в зернових культурах, тому вони проявляють високу толерантність до препарату.
Обмеження щодо сівозміни:
відсутні. Гербіцид не небезпечний для наступних культур в сівозміні. Однак загиблу з якихось причин зернову культуру, оброблену Мортири, слід пересівати в поточному році лише ярими зерновими.
Можливість виникнення резистентності:
трибенурон-метил належить до класу сульфонілсечовин. До речовин цього класу можлива вироблення резистентності при тривалому їх використанні і поява стійких фенотипів зазвичай чутливих видів бур'янів.
Для запобігання виникненню резистентності рекомендується використовувати гербіциди з різним механізмом дії, чергувати застосування препаратів, а також використовувати комбіновані гербіциди.
Умови зберігання:
зберігати препарат необхідно в спеціально призначених для пестицидів складських приміщеннях, в герметично закритій, без пошкоджень заводській упаковці при температурі зберігання від мінус 30 до плюс 30 ºС.
Термін зберігання:
3 роки при зберіганні в нерозкритій заводській упаковці.
Упаковка:
флакони по 100 г і 300 р.
Культура |
Норма витрати препарату, кг/га |
Бур'янисті рослини |
Спосіб і строки обробки |
Пшениця, ячмінь ярі, овес |
0,015 - 0,02 0,015 - 0,02 (А) |
Однорічні дводольні бур'яни, в т. ч. стійкі до 2,4-Д та 2М-4Х |
Обприскування посівів у фазі 2 листків і початку кущіння культури в ранні фази росту бур'янів (2 - 4 листків) |
Пшениця яра та озима, ячмінь ярий та озимий, овес |
0,02 - 0,025 0,02 - 0,025 (А) |
Однорічні дводольні бур'яни, в т. ч. стійкі до 2,4-Д та 2М-4, і осот польовий |
Обприскування посівів у фазі кущіння культури (озимі весною) і ранні фази росту бур'янів (однорічні 2 - 4 листків, осот польовий – розетка) |
Пшениця яра та озима, ячмінь ярий та озимий |
0,01 - 0,015 0,01 - 0,015 (А) |
Однорічні дводольні бур'яни, в т. ч. стійкі до 2,4-Д та 2М-4Х |
Обприскування посівів у фазі кущіння культури, озимих – навесні в суміші з 200 мл/га ПАР Адью, Ж в ранні фази росту бур'янів (2-4 листка) |
0,015 - 0,020 0,015 - 0,020 (А) |
Однорічні дводольні бур'яни, в т. ч. стійкі до 2,4-Д та 2М-4, і осот польовий |
Обприскування посівів у фазі кущіння культури, озимих – навесні в суміші з 200 мл/га ПАР Адью, Ж в ранні фази росту бур'янів (2 - 4 листки) і бодяка польового (розетка) |
Термін очікування:
60 днів.
Кратність обробки:
1.
Рекомендації по застосуванню:
однорічні дводольні бур'яни найбільш уразливі на стадії 2 - 4 листків, багаторічні – у фазі розетки. При виборі строку внесення краще орієнтуватися на стадію розвитку бур'янів, а не культури. При дуже сильному засміченні і густому стеблостої культури слід використовувати максимальний об'єм робочої рідини. Якщо рослини мокрі від роси чи дощу, а також якщо протягом 3 год після обробки очікується дощ, то застосовувати гербіцид не слід.
При високій чисельності та наявності трудноіскоренімих бур'янів або у разі изреженности посівів, а також у жарку і суху погоду для посилення гербіцидного ефекту Мортиру слід використовувати разом з ПАР Адью, який поліпшить змочування бур'янів робочим розчином і суттєво збільшить гербіцидний ефект препарату.
Посіви вівса слід обробляти без додавання Адью. Деякі сорти вівса можуть відрізнятися підвищеною чутливістю до трибенурон-метилу. У разі, якщо невідома чутливість даного сорту, не рекомендується використовувати Мортиру в нормі більше 0,01 кг/га.
Приготування робочого розчину:
робочий розчин готують безпосередньо перед застосуванням. Для приготування маточного розчину відро заповнюють на ½ водою, потім додають відміряну на одну заправку обприскувача кількість препарату, постійно перемішуючи. При цьому кількість препарату не повинна перевищувати 100 г на 10 л. Далі відро доливають водою до ¾ об'єму. Бак обприскувача заповнюють приблизно наполовину водою, включають мішалку, вливають у нього маточний розчин препарату, додають необхідну кількість ПАР АДЬЮ і доливають бак водою до повного об'єму.
Якщо для однієї заправки обприскувача потрібна більша кількість препарату, то матковий розчин готують кількома партіями.
Приготування робочого розчину гербіциду та заправку ним обприскувача здійснюють на спеціальних майданчиках, які в подальшому піддаються знешкодженню.
Для обприскування використовуються серійно випускаються, наземні штангові обприскувачі, обладнані щілинними наконечниками, призначеними для внесення гербіцидів.
При використанні авіаційної техніки робоча рідина готується механізованим способом безпосередньо перед обприскуванням. Доцільно використовувати стаціонарні заправні станції СЗС-10 і пересувні агрегати АПТ «Темп» або АПЖ – 12. Для приготування робочої рідини заповнюється ½ бака заправного агрегату чистою водою, включається мішалка, додається необхідна кількість препарату і триває заповнення бака водою з одночасним перемішуванням робочої рідини. Після приготування робоча рідина подається в НД. Якщо бак заправного агрегату не обладнаний механічною або гідравлічної мішалкою, необхідно спочатку приготувати маточний розчин, добре перемішати і вилити в бак, в якому готується робоча рідина.
В окремих випадках при відсутності спеціальних наземних засобів робочу рідину допускається готувати безпосередньо в баку обприскувача ВС. При цьому спочатку бак наполовину заповнюється чистою водою, потім в нього заливається маточний розчин препарату і далі додається вода до необхідного обсягу.
Під час підльоту ВС до оброблюваного ділянки включається гидромешалка для додаткового перемішування робочої рідини (час роботи гидромешалки не менше 2 хвилин).
Роботи з приготування робочої рідини заправки її в бак обприскувачів літака Ан-2 проводяться при вимкненому двигуні з використанням для додаткового очищення робочої рідини наземних фільтрів.
При застосуванні вертольота Мі-2, обладнаного спеціальним пристосуванням для заправлення, завантаження робочої рідини проводиться на огородженій робочої майданчику без зупинки несучих гвинтів, але при знижених обертах.
Сумісність:
Мортира може застосовуватися в бакових сумішах з гербіцидами, призначеними для знищення дводольних бур'янів, наприклад, Балериною (10 - 15 г + 0,3 - 0,375 г/л, в залежності від фази розвитку бур'янів), Деметрою (20 - 25 г + 0,25 - 0,3 л/га), а також з грамініцидами, наприклад, Ластиком 100 і Ластиком екстра. Мортира також сумісна з фунгіцидами (Колосаль Про, Колосаль) та інсектицидами (Борей, Брейк та ін).
Не рекомендуется применять гербицид в смеси с фосфорорганическими инсектицидами, а также чередовать обработки фосфорорганическими инсектицидами и гербицидом, если разрыв между ними не превышает 7 - 14 дней из-за возможного угнетения культуры.
Смешивать препараты в баке опрыскивателя нужно в следующем порядке:
СП (водорастворимые пакеты) → СП → ВДГ (СТС) → СК (ВСК) → СЭ → КНЭ (КМЭ, МЭ, КЭ, ЭМВ) → ВРГ → ВРК (ВР) → ПАВ.
Каждый последующий компонент добавляется после полного растворения (диспергирования) предыдущего.
Расход рабочей жидкости:
200 - 300 л/га, при авиаобработке – 25 - 50 л/га.
Термін безпечного виходу людей на оброблені площі:
для проведення механізованих і ручних робіт – 3 дні.
Основні | |
---|---|
Виробник | Серпень |
Країна виробник | Білорусь |
Препаративна форма | Водно-водорозчинні гранули |
Застосування для культур | Пшениця, Ячмінь |
Вміст діючої речовини | трибенурон-метил, 750 г/кг. |
Спектр гербіцидної активності | Мортира высокоэффективна против более чем 100 видов сорняков, среди которых аистник цикутный, бодяк (виды), вероника персидская, герань (виды), горец вьюнковый, горец почечуйный, горец птичий, горошек посевной, горчица полевая и черная, гречиха татарская, гулявник (виды), дескурайния Софии, желтушник левкойный, звездчатка средняя, марь белая, одуванчик лекарственный, осот полевой, пастушья сумка, пикульник (виды), редька дикая, ромашка (виды), ярутка полевая и др. |
Характер дії пестициду | Виборчого |
Хімічний склад | Неорганічні |
Упаковка | |
Вага | 0.1 кг |
Користувацькі характеристики | |
Засоби захисту рослин | Гербіциди |
Тип впливу на організм | Системні |
- Ціна: 1 090,03 ₴