Як вибрати насіння кукурудзи на посів?
Навесні великий фермера і невеликі приватники замислюються, який гібрид кукурудзи вибрати для свого поля. Це час – найкращий сезон, коли продавці і виробники розхвалюють свій товар. Якщо ви наберете кілька різних продавців, найчастіше всі вони будуть рекомендувати різні варіанти, в залежності від того, що вони продають в поточному сезоні.
Як самостійно вибрати урожайну кукурудзу на посів і не йти на поводу у продавців?
1. Визначте мету вирощування – на корм тваринам, на силос або на продаж зерна. Для кожного з цих напрямів підійдуть різні гібриди кукурудзи.
Для вирощування на корм тваринам для невеликих площ до 2-3 га найкраще підходять українські гібриди кукурудзи за типом Пивихи, Хортиці, Оржиці, Любави, Яровца.
Для таких же площ, але на силос краще взяти гібриди Солонянський, Білозерський, Дніпровський.
Кукурудза селекції українських інститутів відрізняється гарною врожайністю, але не завжди швидкою вологовіддачею. Для промислового вирощування є більш ефективні варіанти.
Для домашнього вирощування – це кращий варіант за ціною і якістю.
Для промислового вирощування зерна та продажу зерна з поля радимо вибирати більш інтенсивні варіанти кукурудзи – як української, так і зарубіжної селекції. Як вибирати в цьому сегменті ми напишемо в наступних пунктах.
2. Проаналізуйте якість ґрунту на полі і планові норми мінеральних добрив. Якщо грунт мало родюча і грошей на мінеральні добрива немає – не купуйте високоінтенсивні гібриди кукурудзи. Вони створені для отримання 12-15 т/га за умови максимально повного мінерального живлення. 100 кг селітри з посівом – це дуже мало для таких гібридів.
Якщо у вас технологія « на мінімальних витратах» – беріть перевірені екстенсивні гібриди.
До таких відноситься гібриди Данило, Сплав, Євро 301. Хотин, Гроно.
Такий гібрид при сприятливих погодних умовах дасть гарантовано 5-7 т/га на слабкому харчуванні.
Якщо ж ви вносите досить мінералки + позакореневі підживлення, купуйте інтенсивні гібриди з української або іноземної селекції. В каталозі виробника завжди вказаний тип гібриду кукурудзи або цей момент можна уточнити у кваліфікованого консультанта.
Підсумок – немає добрив – не купуйте дорогі інтенсивні гібриди, ефекту не буде, гроші витрачені даремно.
3. Спланируйте осенние работы и срок реализации товарной продукции. Если хотите продавать прямо с поля, в первой волне по самой высокой цене – берите гибриды с минимальным ФАО подходящим под ваш регион. Такая кукуруза быстро сбросит влагу и вы продадите урожай без скидок за влажность.
Если планируете хранить урожай или есть возможность самостоятельно досушить(сушка в хозяйстве) – можно брать семена кукурузы с высоким ФАО, так как они более урожайные.
Спрашивайте у продавцов документы на семена, а именно – сертификат или свидетельство на партию, лицензионные договора производителя с оригинатором гибрида и т.д.
Будьте бдительны к своим деньгам, ведь потом в убытке останетесь только вы, а махинаторы будут иметь прибыль и дальше обманывать других фермеров.
Если вы начнете задавать много уточняющих вопросов по документам, мошенник скорее всего не продаст вам товар, чем рискнет связаться с умным клиентом, который сможет его засудить.
Бажаємо вам бути розумними, уважними та пильними до своїх покупок і до своїх полів.
Звертайтесь за телефонами : +380977743116 +380663803832